|  | 

Pozostałe

Grzyby, jako baza wigilijnych posiłków

Grzyby, jako fundament wigilijnych posiłków
Standardowa Polska Wigilia to w głównej mierze pierogi, kluski z makiem, barszcz bądź też grzybowa, karp smażony lub w śmietanie i śledzie pod różnorodnymi postaciami. Niemniej jednak zmieniają się nam smaki i coraz częściej mamy ochotę wypróbować czegoś innowacyjnego, wprowadzić trochę fantazji pomiędzy tradycyjne już dania. A mnogość potraw wigilijnych zachęca oraz daje dużo możliwości. Tradycyjny bigos jesteśmy w stanie zastąpić wegetariańskim, który zawiera mnie cholesterolu i tłuszczu aniżeli sztampowy. Do barszczu lub ewentualnie grzybowej wolno podać minipizze z ciasta francuskiego, pierożki tortellini, kruche babeczki lub ewentualnie naleśniki. A co z standardowym karpiem, bez jakiego nie obędzie się nasza świąteczna kuchnia? Idealnym pomysłem jest uduszenie go w piwie, nafaszerowanie orzechami, grzybami, śliwkami, pestkami dyni, czosnkiem lub innymi ukochanymi składnikami i przyprawami. Najpoprawniej, jeśli są to grzyby suszone – więcej na suszone grzyby. Należałoby poeksperymentować także z deserem oraz podać coś kompletnie oryginalnego na tradycyjny stół wigilijny, np. ciasteczka z suszonych owoców, bułeczki z makiem oraz bakaliami czy miodowe babeczki.

grzyby-jako-baza-wigilijnych-posilkow

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Remont w mieszkaniu – jak się do niego przygotowywać?

    Samodzielny remont czy z ekspertem? Planujesz remont, niemniej jednak pragniesz przeprowadzić go samodzielnie od początku do końca, bo masz takie umiejętności czy też wydaje Tobie się, iż sobie poradzisz? Nie zawsze jest to właściwe rozwiązanie, no niemniej jednak skoro już tak zostało zdecydowane, to należy się do tego należycie przygotować. To bezsprzecznie podstawa. Jednak jak?

  • Pożyczenie pojazdu alternatywą dla jego zakupu – wypożyczalnia aut poleca

    Wypożyczenie pojazdu alternatywą dla jego kupna – wypożyczalnia aut poleca Jak wiadomo eksploatacja samochodu kojarzy się z wieloma wydatkami. Co niektórym wydaje się, że kupno samochodu to poniesienie kosztów i następnie wystarczy wsiąść za kierownicę i radować się jazdą. Aczkolwiek trzeba się liczyć z ubezpieczeniami opłacanymi co roku, przeglądami, które również przystają do obowiązków użytkownika

Wpisy: