|  | 

Pozostałe

Gdynia oraz jej dzielnica – dowiedz się więcej

Gdynia oraz jej dzielnica – dowiedz się więcej
Północna cześć Polski kojarzy nam się w głównej mierze z wybrzeżem Morza Bałtyckiego oraz Trójmiastem. Jednym z trzech miast aglomeracji gdańskiej jest właśnie Gdynia. Miasto, tak samo jak Gdańsk i Sopot, leży nad Zatoką Gdańską, która uważana jest w większości wypadków za odnogę Bałtyku. Ponadto Gdynia jest jedno z gmin, które zaliczane są do Komunalnego Związku Gmin Dolina Redy i Chylonki. Konsultowane miasto własny rozwój zawdzięcza przede wszystkim budowie portu. Zamiarem jego powstania było zapewnienie Polsce również do szlaków morskich, jak i bazy marynarki wojennej. W tym czasie Wolne Miasto Gdańsk albowiem charakteryzowało się trochę niepewną sytuacją. Gdynia jest miastem od dnia 10 lutego 1926 roku. W tym czasie albowiem omawiana osada uzyskała prawa miejskie – przetestuj znacznie więcej na Gdynia Chwarzno. Uprzednio Gdynia była niewielką wsią rybacką. Mimo to jej przekształcenie w miasto nastąpiło niezmiernie ekspresowo. Już bo w 1939 roku Gdynia liczyła sobie ponad sto dwadzieścia siedem tysięcy mieszkańców. W dzisiejszych czasach wartość ta wynosi prawie dwa razy tyle, albowiem ponad sto czterdzieści siedem tysięcy. Mówiąc o obfitych miastach naszego kraju, nie sposób nie wtrącić o pewnym aspekcie. Dotyczy to także omawianego miasta, jakim jest Gdynia. Aspekt, o jakim mowa, to podział administracyjny. Wypada zaznaczyć, albowiem jest to niezwykle istotne, że Gdynia jest jednym z pierwszych polskich miast, w jakim wprowadzono podział na dzielnice. Dokonano tego w dniu 8 maja 1991 roku i jest to zapisane w Statucie Miasta. Gdynia podzielona jest na trzynaście dzielnic. W czasie późniejszym dokonano dodatkowego podziału – w granicach obszarów odgrodzono mniejsze jednostki.

gdynia-oraz-jej-dzielnica-dowiedz-sie-wiecej

ABOUT THE AUTHOR

Podobne wpisy:

  • Remont w mieszkaniu – jak się do niego przygotowywać?

    Samodzielny remont czy z ekspertem? Planujesz remont, niemniej jednak pragniesz przeprowadzić go samodzielnie od początku do końca, bo masz takie umiejętności czy też wydaje Tobie się, iż sobie poradzisz? Nie zawsze jest to właściwe rozwiązanie, no niemniej jednak skoro już tak zostało zdecydowane, to należy się do tego należycie przygotować. To bezsprzecznie podstawa. Jednak jak?

  • Pożyczenie pojazdu alternatywą dla jego zakupu – wypożyczalnia aut poleca

    Wypożyczenie pojazdu alternatywą dla jego kupna – wypożyczalnia aut poleca Jak wiadomo eksploatacja samochodu kojarzy się z wieloma wydatkami. Co niektórym wydaje się, że kupno samochodu to poniesienie kosztów i następnie wystarczy wsiąść za kierownicę i radować się jazdą. Aczkolwiek trzeba się liczyć z ubezpieczeniami opłacanymi co roku, przeglądami, które również przystają do obowiązków użytkownika

Wpisy: